Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym wyróżniają się zbrojenia kompozytowe w budownictwie?

Za co odpowiedzialne są zbrojenia kompozytowe?

Zbrojenia kompozytowe ze względu na swoją wysoką wytrzymałość charakteryzują się szerokim zastosowaniem zarówno w branży budowlanej, ale także i mieszkaniowej. Produkt charakteryzuje się odpornością na działanie korozji, co sprawia, że jest on wykorzystywany przy stawianiu posadzek przemysłowych, zbiorników, silosów, oczyszczalni ścieków. Ponadto ze względu na wytrzymałość na rozciąganie, artykuł jest wykorzystywany do budowy pali, ścian szczelinowych oraz przy wytwarzaniu mostów oraz wiaduktów. Dodatkowo przez wzgląd na dużą wytrzymałość zmęczeniową pręty kompozytowe bardzo chętnie są wykorzystywane w trakcie stawiania konstrukcji nadmorskich.

Z jakich materiałów dostępne są zbrojenia?

Powyższy rodzaj artykułu jest możliwy do wykonania z następującego tworzywa jak włókno szklane, aramidowe czy włókno węglowe. Największym powodzeniem na rynku spośród konsumentów cieszą się zbrojenia z włókna szklanego. Wspominany produkt posiada niską przewodność cieplną oraz wysoką wytrzymałość na rozciąganie.

Dlaczego warto jest korzystać z siatek kompozytowych?

Wykorzystanie produktu jakim jest siatka kompozytowa jest w stanie zagwarantować przedłużenie okresu użytkowania budynku, w którym został wykorzystywany przy stawianiu. Dodatkowo jest ona wytrzymalsza, jednakże lżejsza niż artykuły wykonane ze stali.

pixel