Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Strzemiona budowlane to elementy powszechnie wykorzystywane przy zbrojeniach budynków oraz wszystkich betonowych konstrukcjach. Używa się ich w zabudowie wielorodzinnej, jednorodzinnej, szeregowej i bliźniaczej. Elementy te łączą główne pręty zbrojenia, nadając mu przy tym kształt. Pełnią one funkcję konstrukcyjną i pomagają w utrzymaniu prawidłowej pozycji głównych części zbrojenia.

Czytaj więcej
Siatki kompozytowe - parametry i ceny siatek z kompozytu
Siatki z kompozytu są innowacyjnym rozwiązaniem wykorzystywanym w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, rolnictwo, sport czy ochrona środowiska. Są to materiały wykonane z połączenia różnorodnych włókien, takich jak szklane, węglowe lub aramidowe, z żywicą polimerową. Dzięki swojej strukturze i właściwościom, siatka kompozytowa charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, lekkością, elastycznością oraz odpornością na korozję. Mimo że ceny siatek z kompozytu mogą być nieco wyższe w porównaniu do tradycyjnych, ich liczne zalety sprawiają, że są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w wielu branżach.
Czytaj więcej

Pręty kompozytowe, będące jednym z nowoczesnych materiałów inżynierskich, zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach technologii. Złożone z matrycy polimerowej i wzmocnienia włóknistego oferują wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych prętów stalowych. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze i właściwościom, pręty z kompozytu są lekkie, wytrzymałe, odporne na korozję i mają szerokie zastosowanie w branżach takich jak lotnictwo, motoryzacja, budownictwo i wiele innych.

Czytaj więcej

Aby pręty zbrojeniowe spełniały swoją funkcję i prawidłowo przejmowały obciążenia danej konstrukcji, niezbędne jest zastosowanie właściwej otuliny betonu. Zbyt mała jej ilość, a dokładnie grubość może skutkować korozją kosza zbrojeniowego, za czym idzie znaczne osłabienie konstrukcji żelbetowej oraz dodatkowe koszty napraw. Stąd też niezwykle ważne podczas wznoszenia konstrukcji jest odpowiednie otulenie prętów zbrojeniowych.

Czytaj więcej

Wiosenno-letni okres to idealna pora na wykonywanie lekkich prac remontowych i budowlanych w twoim ogrodzie, na działce czy w domku sezonowym. Oprócz dokonania nowych nasadzeń warto uporządkować przydomową przestrzeń i wydzielić różnego rodzaju strefy funkcjonalne, na przykład pomieszczenia gospodarcze, zakątki relaksu oraz rekreacji. Z pomocą przychodzi alternatywa dla ciężkich, stalowych zbrojeń różnego rodzaju ścian i fundamentów. Pręty kompozytowe, to nowoczesne rozwiązanie, które ułatwi i przyspieszy wznoszenie zarówno okazałych obiektów inżynierskich, jak i przydomowych ogrodzeń, wiat, altan i tarasów. Stosowanie siatek i prętów kompozytowych zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Sprawdź dlaczego.

Czytaj więcej
pixel