Pręt kompozytowy zbrojeniowy fi 7 mm 100 mb
- Pręt zbrojeniowy kompozytowy o średnicy 7 mm, jest odpowiednikiem zbrojenia stalowego o średnicy 10 mm, długość pręta w kręgu 100 metrów bieżących..
Pręty kompozytowe fi 7 mm - właściwości i zastosowanie
Dziś w wielu branżach wykorzystywane są nowoczesne tworzywa. Pręty kompozytowe to takie materiały, których zastosowanie wpływa na trwałość oraz jakość poszczególnych obiektów. Stanowią one sprawdzoną alternatywę dla prętów stalowych od których to są znacznie lżejsze. Konstrukcje kompozytowe są bardzo łatwe w załadunku, a prace z ich zastosowaniem przebiegają zawsze szybko oraz sprawnie.
Pręty z kompozytu – materiały o wielu zaletach
Obecnie produkty z kompozytu cieszą się ogromną popularnością. Z tworzywa tego są produkowane nie tylko pręty, lecz również trwałe oraz praktyczne w zastosowaniu płaskowniki, ceowniki oraz kątowniki.
Pręty z kompozytu o średnicy 7 mm są doceniane ze względu na posiadane zalety. Pośród wielu z nich można wymienić:
- wagę - są one aż dziewięć razy lżejsze od stalowych. Ich użycie obniża koszty transportu, załadunki, rozładunku oraz bardzo korzystnie wpływa na efektywność realizowanych prac,
- dużą odporność na korozję, działanie kwasów oraz zasad,
- bardzo długą żywotność,
- minimalną przewodność cieplną - jest ona około 100 razy mniejsza niż w prętach stalowych. Dzięki temu w prętach kompozytowych nie tworzą się mostki termiczne, a koszty eksploatacji budynku zostają obniżone,
- możliwość wykorzystania w środowiskach cechujących się agresywnymi warunkami,
- brak konieczności prostowania drutu - są one proste i pomimo nawinięcia na szpulę ponownie powracają do swojego pierwotnego kształtu,
Te istotne cechy sprawiają że obecnie podbijają one polski rynek i są wybierane znacznie częściej niż stalowe. Pręty kompozytowe producent oferuje je w atrakcyjnej cenie, a oferowane produkty są najwyższej jakości i sprawdzają się doskonale w każdym zadaniu.
Pręty kompozytowe o średnicy 7 mm - gdzie znajdą zastosowanie?
Obecnie pręty wykonane z kompozytu są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Nadają się one doskonale do tworzenia wielu konstrukcji inżynierskich oraz budowlanych. Świetnie sprawdzają się w budynkach laboratoryjnych, gdzie bardzo istotna jest interferencja fal magnetycznych. Mogą one być z powodzeniem używane jako elementy ośrodków rozwojowych oraz badawczych. Dzięki posiadanej uniwersalności są powszechnie wykorzystywane:
- w budownictwie ogrodowym - np. w ekranach akustycznych, w mostach oraz w tunelach,
- jako osłony drogowe oraz nawierzchnie chodnikowe,
- podczas wznoszenia hal wystawienniczych, produkcyjnych, garaży oraz połączeń balkonowych.
Pręty wykonane z kompozytu można spotykać bardzo często w segmencie hydrotechnicznym , na przykład w śluzach oraz przewodach wodociągowych. Sprawdzają się także podczas budowy obiektów lotniskowych oraz wykonywania wielu konstrukcji drogowych. Poza tym są używane do zbrojenia podłóg w obiektach przemysłowych, a w szczególności takich jak chłodnie, stacje uzdatniania wody oraz oczyszczalnie ścieków.